تقویم: 3 خرداد 85<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

در پی دیدار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران با ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه صورت گرفت

 

 

استقبال شیراک از ساخت سقاخانه در شان زلیزه

 

 

 

 

خبرگزاری ایرنا: همزمان با 3 خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران با همتای فرانسوی خود در کاخ الیزه دیدار و گفتگو کرد.  این دیدار که بخاطر مراعات حال هیأت سیاسی ایران، به صورت چمپاتمه و روی زمین سفت صورت گرفت، با صرف آبگوشت بزباش و قلیان  توسط هیأت ایرانی و فرانسوی پایان گرفت.

در این مراسم ژاک شیراک  با اشاره به خواهرخواهندگی خیابان های شان زلیزه و دروازه غار اعلام کرد: به زودی ساخت 400 دستگاه سقاخانه با قدرت استجابت بالا و 6000 دستگاه دستشویی را در خیابان شان زلیزه آغاز خواهیم کرد. شیراک که چفیه دور گردنش انداخته بود و به تأسی از همتای ایرانی خود، پاشنه کفش هایش را خوابانده بود، گفت: متأسفم که فرانسه هر روز از ارزشهای انقلاب و واتيکان، بيشتر فاصله می گیرد.

شیراک که در کمال شگفتی، از ادبیات لمپنيسم استفاده می کرد، با زمزمه تصنیف معروف « امشب می رم سقاخونه دعا کنم» تصریح کرد: هر کی با ساخت سقاخانه مخالفت کنه، خواهر مادرشو  بوژو ...

دراین دیدار، محمود احمدی نژاد با معرفی اعضای کابینه خود که همگی لبنانی و فلسطینی هستند، تأکید کرد: امسال دولت با تغییر کاربری ایران خودرو، پتانسیل های این مجموعه عظیم صنعتی را به ساخت تسبیح شاه مقصود و انگشتر دیو و دلبر اختصاص می دهد.  وی به همتای فرانسوی خود توصیه کرد با تعطیلی شرکت های خودروسازی پژو، سیتروئن، رنو و ... از ظرفیت های این واحدها در جهت حفظ ارزشها استفاده کند.

در پایان این نشست، محمود احمدی نژاد و هیأت همراه، با نصب عینک جوشکاری و چشم بندهای ضخیم دوجداره از نقاط دیدنی پاریس از جمله برج ایفل دیدار کردند. رئیس جمهور ایران درحالی که عینک جوشکاری روی چشم هایش قرار گرفته بود، ضمن مصاحبه  با شبکه 1 فرانسه، پاریس را شهری ظلمانی خواند و ابراز امیدواری کرد این شهر بویژه در اعیاد مذهبی از جمله نیمه شعبان، توسط وزارت امر به معروف و نهی از منکر فرانسه ریسه بندی و چراغانی شود.

گفتنی است  همزمان با سفر هيأت بلندپايه ايرانی به پاريس، جمعی از  اعضای گروهک منافقين با حمل پلاکارت هايی که رويش نوشته بود: سالهای دور از ژيلت ... به سفر محمود احمدی نژاد و هيأت همراه اعتراض کردند. 

 

پایان خبر( سرویس سیاسی)

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
20

پس با اين حساب ممبعد !! ازتهران و قم و ... دسته هست که سرازبرشه پاريس و کاله جهت برگزاری مراسم.

patris

لابد کروبی هم در سفر به اروپا قرار داد توليد و صادرات انبوه دستمال يزدی خواهد بست. به من هم سر بزن........

Farinaz

درود گرامی. در جواب نظر شما: نه من تا به حال از ايشان اصلا شعری نخوانده ام. من کلا تا به حال شعرهای زيادی نخوانده ام و به قول يکی از دوستان ميگفت در عجبم که تو چگونه با اينکه اينگونه کم از شاعران خوانده ای خودت شعر ميگويی. و يک چيز ديگر>> شعر هنر است، و هر هنری که به هنرمند قوه خلق کردن را بدهد، قدرت آزادی را نيز به هنرمند ميدهد. من کلا با کار کردن در چهارچوب مخالفم. حس زيباست که به هنر قدرت زيستن ميبخشد، نه دو دوتا چهارتا. اما همچنان سعی ميکنم تا اشعار شاعران قديمی را نيز بخوانم و خيلی چيزها ياد بگيرم. تا به حال هم فقط از مشيری، فروغ فرخزاد، اندی شعر از شاملو، گيلانی، سهراب، و حافظ خوانده ام. با سپاس از نظرات شما. سرافرازم نموديد

khanande

lotfan dar matlabeton tajdide nazar bokonid vaela.... khodeton behdar midonin

غریبه

من که هیچی نفهمیدم !!! (چشمک) !!! آخه همه اش از سرویس سیاسی داشت پخش می شد ! منهم که می دونین با هر چی که دوتا "سین" با یه "یا" وسطشون هست ( حالا با "الف" یا بی "الف") میونه خوبی ندارم !

همکار

متن زیبایتان را خواندم من فکر می کنم اگر این شهردار مادر مرده قیافه اش را از نو بسازد هم شما همچنان با او دشمن خواهید بود چه خصومتی با این بدبخت دارید ؟!!!!!!